Modül İstanbul


BİZ KİMİZ?

 

Modül İstanbul Mağazacılık A.Ş.; Türkiye'nin perakende sektöründe bir yenilik olarak yatırımcıları Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi ve Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, Türkiye'nin lider kadın çorabı ve naylon iplik üreticisi Altın İplik ve Çorap Sanayii A.Ş., İstanbul Çorap Sanayii A.Ş. ortakları Doenyas Ailesi ve geliştirdiği Perakende Yönetim Sistemi ile sektörde bir ilk olan Operations kurucusu Perviz Resuli tarafından kurulmuştur.

İlk mağazasını 2017 yılında
42 Maslak’ta açan Modül İstanbul Design Lab, 2019 yılı içinde Emaar Square Mall Alışveriş Merkez içinde 2.ci mağazasını açarak perakende sektöründe emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Operations, geliştirdiği Perakende Yönetim Sistemi ile, Modül İstanbul içerisinde yer alan tüm kiracılara, profesyonel satış elemanı, ortak kasa ve ürün stok sistemi servisi vermektedir. Kiracılar, ürünlerini Modül İstanbul’a konsinye olarak teslim ettikten sonraki tüm süreci Operations yönetmektedir.

Her ürün, barkodlama, etiketleme ve alarm takılma süreçlerinin ardından, son teknoloji otomasyon ve yazılım sistemine tanıtılarak satışa hazır hale getirilmektedir. Kiracılar diledikleri zaman, ürünlerin durumunu, satışları ve stokları hakkında bilgiyi bir e-mail ile ulaşabilmektedirler.

Ürünlerin her türlü yerleşimi, sergilenmesi, temizliği, sigortası ve bakımı Operations’a aittir.

Operations, kiracılara her ay sonunda, satılan ürünlerinin karşılığı tutarı geri ödemesini yapmaktadır.

Operations kurucusu Perviz Resuli, Saint Michel Lisesi sonrasında İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olup. Yeditepe Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi ve Denetimi master programını tamamlamıştır. Perviz Resuli, ayrıca 1998 yılından bu yana yer aldığı ve profesyonel olarak sürdürdüğü restoran ve yeme içme sektöründeki yöneticilik tecrübelerini 2016 yılında kurduğu danışmanlık firması çatısı altında sürdürmektedir.

www.operations.com.tr