SearchWishlist İstek Listesi - Compare
SearchWishlist İstek Listesi - Compare


Müşteri Hizmetleri İstek Listesi İstek Listesi -
250 TL üzeri tüm alışverişlerinizde kargo bedava!
Ürün Arayınİstek Listem İstek Listesi -
Müşteri Hizmetleri İstek Listesi İstek Listesi -

Açıklama

ORJİNAL İSİM: THE GREEN ECONOMY FOR CREATIVE KIDS

TURKÇE İSİM: WOPPY YEŞİL EKONOMİ OYUNU

AÇIKLAMA: Woppy Yeşil Ekonomi Oyununda tarım, enerji, ulaşım, geri dönüşüm ve yeşil yaşam alanları olmak üzere beş farklı grupta “Dairesel Ekonomi”nin ana yapıtaşları kategorilere ayrılmıştır. Tüm bu kavramlarla ilgili küçük objeler yaratılarak, çocukların küçük yaştan itibaren yeşil ekonominin yapıtaşları ile ilgili bilgi sahibi olmaları ve bu paralelde hayal güçlerini geliştirmeleri teşvik edilmektedir. Herkes için yeşil gelecek; tutkumuz sürdürülebilirlik.
HİKAYE: Agena: Bilim Karakteri; sürdürülebilirlik konusunda çocuklara rehberlik edecek. Görevi bilim meraklı çocuklara bilim tarihi hakkında bilgi vermek ve yeni keşifleri teşvik etmektir.
BİR PARAGRAF: Woppy Yeşil Ekonomi Oyunu; çocukların küçük yaştan itibaren yeşil ekonominin yapıtaşları ile ilgili bilgi sahibi olmaları ve bu paralelde hayal güçlerini geliştirmeleri teşvik edilmektedir.

BAŞLIK (SEO)

Woppy STEM Oyunları- 3-5 Yaş Çocuklar – Okul Öncesi Eğitim Seti – 3-5 Yaş Çocuklar için STEM Faaliyetleri – Sürdürülebilirlik Oyunu – Okul Öncesi Bilim

WOPPY ÖNEMLİ BAŞLIKLAR

EVDE EĞİTİM (HOMESCHOOLING) İÇİN EŞSİZ STEM MÜFREDATI : Woppy’nin 5 oyundan oluşan eşsiz STEM tabanlı ilk sezonu, çocuklara potansiyellerini keşfetmeleri için ilham verir; ailelere yaratıcı düşünürler, problem çözücüler ve gelecekteki yenilikçileri yetiştirmek için yol göstermektedir.

AİLE ETKİLEŞİMİ: Amacımız hem çocuklar hem de aileler için teknolojik eğilimleri erken yaştan itibaren öğretmeye oyun aracılığıyle yardımcı olmaktır.

TEKNOLOJİK TRENDLERİN ABC’si: Çocuklarınızın Sanat, Sürdürülebilirlik-Yeşil Ekonomi , Yapay Zeka, Blok Zincir (Blockchain) ve Robotik hakkında bilgi sahibi olmasını ister misiniz? Amacımız günümüzün teknoloji trendlerinin temel mantığıyla çocuklarımızın erken yaştan itibaren karşılaşmasını sağlamaktır.

EKRANSIZ TEKNOLOJİ OKURYAZARLIĞI : Oyunlarımız, çocukları elektronik ekranlardan belirli bir süreliğine de olsa uzak tutmak amacıyla tasarlanmıştır. Teknoloji konseptlerini teknoloji olmaksızın öğretmeyi amaçlamaktayız.

TECRÜBELİ OYUN TASARIMCILARI VE İLLÜSTRATÖRLER: Oyun müfredatımız, alanında en iyi üniversitelerden mezun, global tecrübeleri olan deneyimli endüstriyel tasarımcılar, grafik tasarımcılar ve illüstratörler tarafından geliştirilmektedir. Pedagoji anlamında da testlerden geçtikten sonra elinize ulaşmaktadır.
WOPPY PROJESİ KISA AÇIKLAMA

Woppy karakterler aracılığıyla geleceğin teknoloji trendlerini basit oyunlar aracılığıyla ailelere ve çocuklara göstermeyi amaçlamaktadır. Temelinde Fen-Teknoloji-Mühendislik-Sanat ve Matematik disiplinleri bulunan Woppy STEM tabanlı Oyun Müfredatı uzmanlar tarafından denetlenmekte ve erken çocukluk dönemine özel olarak geliştirilmektedir.
Farklı 5 disiplini(STEAM) karakterler aracılığıyla çocuğa ulaştırmak istemesi, çocukların küçük yaştan bu beş disiplin ile basit şekilde tanışmalarını sağlamak ve ailelere çocukları konusunda gelecek yaşamlarına dair yol gösterebilmektir.

Woppy’nin ayrıca fiziksel oyun geliştirme laboratuvarı bulunmakta ve tüm oyunları kendi geliştirmiş olduğu 4C modeline uygun olarak geliştirmektedir.

OYUN KARAKTERİ
Agena : Bilim Dahisi; sürdürülebilirlik konusunda çocuklara rehberlik edecek. Görevi bilim meraklı çocuklara bilim tarihi hakkında bilgi vermek ve yeni keşifleri teşvik etmektir.
NASIL OYNANIR?
1. Adım: Kutu açılarak oyun alanına dönüştürülür. Yollar, göller ve yeşil alanlar yerleştirilir.
2. Adım: Pullar kesenin içerisine konulur.
3. Adım: Aile ve çocuk, keseden pul çeker, pul rengine göre obje seçilir ve oyun alanında istediği yere yerleştirir.
4. Adım: Tüm objeler şehir üzerinde, ilgili bölgelere yerleştirildikten sonra sırasıyla aile ve çocuk birbirlerine görevler verirler. Görevi en hızlı gerçekleştiren kazanır. Yeşil Ekonomi’yi basit anlamda kavramaları sağlanır.
5. Adım: Oyunun sonunda, aile 2040 yılında açılmak üzere çocuğuna bir mektup yazar. Mektup zarfa konularak sticker ile mühürlenir.
KUTU İCERİĞİ

– 20 adet obje
-21 adet oyun pulu
– 1 adet bez torba
-8 adet puzzle parçası
-5 adet zemin ve köprü
-1 plastik drone sabitleyici
– Oyunu nasıl oynayacağınıza dair bir rehber bulunmaktadır.

Web sitemizde size en iyi deneyimi yaşattığımızdan emin olmak, ürünlerimize ve hizmetlerimize dair kullanımınızı analiz etmek, tanıtım ve pazarlama çalışmalarımıza yardımcı olmak ve üçüncü taraflardan içerik sağlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanıyoruz.