SearchWishlist İstek Listesi - Compare
SearchWishlist İstek Listesi - Compare


Müşteri Hizmetleri İstek Listesi İstek Listesi -
250 TL üzeri tüm alışverişlerinizde kargo bedava!
Ürün Arayınİstek Listem İstek Listesi -
Müşteri Hizmetleri İstek Listesi İstek Listesi -

Açıklama

35 gr

Atalarımızın doğal anti-güve ilacı
Organzeden özel uyarlanmış bir çantaya lavanta çiçekleri yerleştirdik. Çamaşırlarınızın en iyi arkadaşı olacak. Çantaya nazik bir bastırma lavanta kokusunu açığa çıkarmaya, çamaşırlarınıza yayılmasına ve güveleri uzaklaştırmaya yeter.
Biraz tarih…
Lavantanın Fransızcası olan “lavande” kelimesi, Fransızcada temizlemek anlamına gelen “laver” fiilinden türemiştir ki, o da İtalyanca “lavando”dan (temizleme faaliyeti) gelmiş olabilir, Latince “lavandaria”ya (yıkanacak çamaşır) kadar dayandırılabilir.
“Lavendre” kelimesi 1265’te eski Fransızcadan İngilizceye girmiştir. Bu etimoloji insanoğlunun lavantayı yeni yıkanmış çamaşırları kokutması için çok eskiden kullanmaya başladığını gösterir. Kurutulmuş çiçek çantaları güveleri uzak tutmak ve dolabı güzel kokutmak için geleneksel olarak dolaplarda saklanır. Fransızcada bazen “port—bonheur des armoires” yani “dolap uğurları” olarak adlandırılır. Kurutulmuş lavanta çiçekleri kendilerini çabuk toparlar ve kokularını 1 ila 2 yıla kadar korurlar. Bütün kokuları açığa çıkarmak için her hafta çantalarınızı sıkmanızı öneririz.

KULLANIM ŞEKLİ: Dolaba, gardroba, konsola veya kokunun nerede olmasını istiyorsanız oraya (araba, valiz…) yerleştirin.

Tavsiye: Dolaplara daimi bir koku yaymak için çantalara her 15 günde bir basılması gerekir. Çiçekler bir ila iki yıl sonra kokularını kaybederler. Eğer bu olursa kokularını kumaşa 2 veya 3 damla esans damlatarak yenileyebilirsiniz.

Web sitemizde size en iyi deneyimi yaşattığımızdan emin olmak, ürünlerimize ve hizmetlerimize dair kullanımınızı analiz etmek, tanıtım ve pazarlama çalışmalarımıza yardımcı olmak ve üçüncü taraflardan içerik sağlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanıyoruz.